Proč máme virtuální sídlo firmy zrovna v Praze


Virtuální sídlo firmy je dnes velmi přetřásaný fenomén, protože současná legislativa umožňuje hlásit sídla firem prakticky kdekoli, bez ohledu na adresu trvalého pobytu. Toto je velice výhodné například pro zajištění potřebného klidu na práci, kdy nejste na očích lidem ve vaší ulici, a kde o vaší činnosti také prakticky nikdo nemusí nic vědět. Anonymita velkoměsta je v tomto směru přesně to, co potřebujete, a že je největší anonymita v Praze, kde se lidé mnohdy neznají ani z jednoho bloku panelového domu, natož v celé ulici, je vám zřejmě jasné.

park v Praze

Další velkou výhodou virtuálních adres sídel firem je poskytování skutečné, tedy kancelářské místnosti k projednávání různých dohod s obchodními partnery, k podpisům smluv, ke školení zaměstnanců či k firemním prezentacím. Máte pak k dispozici zasedačku s kuchyňkou a s toaletou, kam si můžete zvát své hosty, a kde je prostředí dostatečně reprezentativní a důstojné pro všechna vaše obchodní či provozní jednání.

Staroměstský Orloj

Velkou výhodu lze spatřit také v samotném prostředí, kde se virtuální kancelář nachází. Kupříkladu v Praze – Praha je považována za matku měst, za stověžatou metropoli, to sice víme, ale ne všichni si dobře uvědomují, kolik je tu přírodních a historických památek a krás, a jak je Praha členitá. Pokud si odmyslíte okrajová městská panelová sídliště, vyplatí se v Praze zavítat do Stromovky, na Petřín, do Prokopského údolí, do Přírodního parku Šárka-Lysolaje, a samozřejmě si prohlédnout i Katedrálu sv. Víta, staroměstský Orloj, Václavské náměstí, vysílač na Žižkově, Kampu a Karlův most a další památky.

Můžete toho využít i pro případy, kdy byste rádi provedli městem vaše obchodní partnery ze zahraničí, kteří Prahu neznají, a můžete je městem provést třeba i v místech, která se příliš neobjevují v turistických průvodcích. Praha určitě stojí za pozornost nejen pro vaše firemní záležitosti a byla by škoda nevyužít toho, že právě zde máte k dispozici virtuální kancelář.