Čaje jsou prospěšné pro naše zdraví


Každý z nás už někdy pil čaj. A každý si oblíbil nějaký jiný. Já teda okolo sebe mám převážně lidi, kteří čaj rádi pijí a rádi si ho vychutnají, když mají chvilku klidu. A já sama si u pití čaje i odpočinu. Je to pro mě takový relax a tradice, bez které si vlastně už nedokážu představit život. Někdo by to stejné tvrdil o kafi. Já teda nejsem až takový milovník kafe, ale občas si nějaké dám. Ale v pití čaje a kafe je u mě rozdíl – čaj piji totiž každý den a cítím, jaké má na mě účinky.

s

Jaký čaj je nejlepší?

Obecně se nedá úplně říct, jaký čaj je nejlepší. Každý je totiž jiný a jak se říká – každý člověk má jiné chuťové pohárky a každému chutná něco jiného. Někdo například rád pije spíše bylinkové čaje a někdo zase ujíždí spíše na ovocných čajích. Tak či tak, ať už pijete čaj, jaký chcete, pitím čaje přispíváte vašemu zdraví pozitivním směrem.

Moje nejoblíbenější čaje

A když už jsme u tohohle tématu pití čajů, tak mi dovolte, abych vám taky řekla, které jsou moje nejoblíbenější a které piju nejčastěji.

s

a) meduňkový čaj – jelikož mám někdy dost velké problémy se spánkem (noční můry, stres, nebo nemůžu usnout), tak piju čaj z meduňky a docela dost mi pomáhá. A má pozitivní účinky a celkově to na sobě vnímám už od doby, co jsem jej začala pít.

b) zelený čaj – naprosto výborný čaj, který snad miluju a piju úplně ze všeho nejvíce. Nejenom že působí jako budič energie, ale cítím se po něm naprosto skvěle a mám dobrou náladu. Taky byste měli zkusit zelený čaj – chutná výborně a v létě si z něj dokonce můžete udělat i zelený ledový čaj – prostě k zelenému vychlazenému čaji přidáte ještě kousky ledu a máty.

Nejlepší kvalitní čaje

Chcete vědět, kde všechny tyto kvalitní čaje objednávám? Z internetového e-shopu darka-shop.cz, kde můžete nakoupit i vy a vyzkoušet jednotlivé druhy čajů…