A nezapomeňte na solární sprchu


Balíte věci k odjezdu na chalupu a těšíte se konečně z toho, že máte volno a čerpáte dovolenou? Pak nezapomeňte na solární sprchu. K čemu vám tento výrobek na chalupě skvěle poslouží?

Osvěžení po práci – sekáte trávu, stříháte živý plot, sázíte do záhonu mrkev nebo sklízíte dýně? Přehřátému organismu v tuto chvíli nejvíce napomáhá osvěžení ve vlažné vodě a k tomu se solární sprcha https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha může báječně hodit. Vlažná voda je lepší, než studená nebo dokonce ledová, protože přehřáté tělo by pak reagovalo šokem.

dívka ve sprše

Umývání rukou – máte zašpiněné ruce nebo zahradní náčiní a potřebujete se rychle umýt. Než kvůli tomu spěchat až do vaší koupelny v chatě, je lepší využít solární sprchy, i když zatím není dostatečně teplá voda. K umytí rukou a nářadí postačí jen vlažná.

Sportovní aktivity – máte rádi badminton, minigolf, šipky, lukostřelbu nebo líný tenis? Na chalupě je pro tento sport dostatek příležitostí a po sportu přijde vhod sprcha. Ta solární by vám k tomu mohla stačit. Musíte ale zvolit vhodnou velikost zásobníku, uvádí se, že optimální objem vody pro zahradní solární sprchy je mezi dvaceti a čtyřiceti litry.

sprchová hlavice

Mytí nohou – únava se velmi často projevuje tím, že máte oteklé a přehřáté nohy – chodidla. Někdy stačí jen vyzout se z bot a opláchnout bosá chodidla pod vlažnou vodou (opět vlažnou, ne ledovou), abyste načerpali sílu a energii. Častější mytí chodidel na zahradě také předchází vzniku zápachu.

Úklidové práce – potřebujete v chatě vytřít podlahu z keramické dlažby a chystáte se naplnit kbelík teplou vodou? Pak šetřete elektrickou energií z průtokového ohřívače vody a běžte zkontrolovat, zda se již neohřála voda v zahradní sprše ze sluníčka. Solární sprcha ohřívá vodu zdarma a v rodinném rozpočtu se počítá každá koruna, i na chalupě můžete ušetřit za elektřinu a není nutné zbytečně plýtvat.